LEKTOŘI IMPROVIZAČNÍCH KURZŮ

Kdo pro vás vede improvizační kurzy?

Simona Trávníčková

Letorka, improvizátorka, herečka, manažerka improvizačních kurzů.

Jako lektorka divadelní improvizace využívá improvizační techniky a metody tréninku divadelní improvizace využívá v lektorské práci pro veřejnost i pro firemní týmy k rozvoji komunikace, týmové kreativity, schopnosti sebeprezentace a zvýšení sebevědomí. 

Kromě improvizace a divadla, které ji v současné době vytěžuje nejvíce, se intenzivně věnuje vzdělávání dospělých. Vystudovala Právnickou fakultu v Brně. V současné době se na PF UK v Praze věnuje rozvoji dovedností mladých právníků a pedagogických dovedností doktorandů a akademických pracovníků. Ve spolku Mokoša, z. s., realizuje mezigenerační kurzy pro ženy. Ve spolku Prázdninová škola Lipnice, z. s., pořádá seberozvojové kurzy, kde se jako hlavní prostředek k dosažení osobního rozvoje používá zážitek.

Josef Zachar

Herec, lektor, improvizátor.

Jako lektor divadelní improvizace se opírá nejen o vlastní hereckou praxi, ale i sobě vlastní schopnost účastníky přirozeně nadchnout tím správným směrem. Společně se Simonou vede pravidelné i jednorázové kurzy již několik sezón.

Svojí profesní kariéru dělí mezi grafický design a divadlo. Zatím co přes den sedává u počítače, po večerech stojí před diváky nebo svými kurzisty. Jako herec působí hned ve dvou improvizačních divadlech - Bafni (jehož je spoluzakladatelem) a Kamarádi nacvičených scének. Zároveň spolupracuje s divadlem KočéBr.

Jan Jeseter Labohý

lektor, improvizátor

Divadelní improvizace vstoupila do mého života v roce 2008 a od té doby se stála jedním z mých poslání. Věřím, že smích a radost jsou základními stavebními kameny spokojeného života a snažím se je šířit ve všem, co dělám.

Kromě divadla Bafni jsem prošel improvizačními soubory BRISK, Comedy Expres a Kamarádi nacvičených scének a stále hledám prostory, kam divadelní improvizaci posouvat. Účastním se pravidelně mezinárodních festivalů a workshopů a snažím se mezinárodní trendy přenášet do České republiky.

Ve své práci pro společnost Česká cesta se věnuji tréninku spolupráce a komunikace firemních týmů, zejména prostřednictvím reálné práce pro neziskové organizace. Vystudoval jsem mediální studia, politologii a humanitní environmentalistiku na Masarykově Univerzitě v Brně a stále mě baví učit se nové věci. Nejraději ze všeho se ale toulám po horách a kochám vyhlídkami do krajiny či hořícího ohně.

Václav Wortner

lektor, improvizátor

Doktorát na DAMU spojuje mé dvě životní linie – herectví a lektorskou práci. Zabývám se hereckými kvalitami v práci lektora, zajímá mě schopnost zapojit v projevu celé tělo a zároveň duchapřítomně brát do hry všechny změny a reakce ve skupině.
 
Jsem lektor improvizace ve společnosti Česká cesta. Trénuji schopnost manažerů a firemních týmů reagovat na situace, pro které neexistuje plán B. Baví mě práce v angličtině a němčině s mezinárodními týmy.
Během divadelního projektu v létě 2016 jsem vedl dílny improvizace v Kolumbii (ve španělštině).
 
Vystudoval jsem psychologii na FSS MU. Jógu jsem studoval v Indii, žil jsem ve Španělsku a Maďarsku. Mluvím anglicky, španělsky, německy, rusky a maďarsky. Hrál jsem, zpíval a psal texty v kapele Barevný nátěr, kterou zcela nahradilo divadlo. 
 
V divadle jsem našel ještě širší spektrum možností pro to, o co mi jde: pro svobodné vyjádření člověka prostřednictvím celého těla.