HLAS, ZPĚV A HUDBA V IMPROVIZACI

PRAHA | čtvrtek 4. - pátek 5. dubna 2024

...bude to nářez!

Pro koho je workshop určen?

Tématem workshopu je hlas, hudba a zpěv v improvizaci. Budeme se zabývat tím, jak využít a posílit svůj hlas ve veřejném vystupování na jevišti i mimo (aby nás bylo slyšet), a jak do své improvizace zapojit víc zpěv a hudbu a jak objevit svůj vlastní styl při improvizovaném zpěvu.

Workshop je určen pro ty, co ovládají základní improvizační dovednosti a principy (postačí základní víkendový workshop) a chtějí objevovat a zkoumat zcela novou dimenzi improvizace - tedy jak využít svůj hlasový projev v improvizaci k improvizovaném zpěvu, ja se naladit víc na hudbu a její flow, jak brát hudbu jako partnera a jak z ní dokázat čerpat inspiraci.

Pokud nezpíváte, tak vás za dva dny nenaučíme zpívat jako profesionála - to slibovat nemůžeme, to je samozřejmě běh na delší trať. Dostanete ale základní nástroje a cvičení, jak se na cestu za zpěvem vydat. Podstatné pro nás bude objevovat svou vlastní cestu k hlasovému projevu a zpěvu v improvizaci. A současně se budeme učit brát hudbu jako hereckého partnera, využívat ji jako skutečný zdroj inspirace. Budeme prožívat, že u improvizovaného zpěvu není nutné ani zpívat, ani rýmovat, ani to hrnout, ani tancovat a zároveň všechno z toho je možné.

Improvizovaný zpěv je pro mě mnohem víc způsob sebevyjádření v propojení s hudbou. Je to nejkrásnější forma improvizaci, ve které můžete zažít flow, pokud si to dovolíte. Položení se do hudby, netlačit na sebe a dokonalost svých rýmů, nechat přicházet inspiraci v proudu slov a užít si naplno přítomnost.

Workshop je pro malou skupinu lidí, abyste měli prostor na individuální práci. Workshopem vás bude provázet

Simona TrávníčkováJan Mára. Dva lektoři, kteří se o vás postarají jako v bavlnce. Jsme přesvědčeni, že každý může improvizovaně zpívat. Cestou k tomu je najít svůj styl.

LEKTOŘI

Simona Trávníčková

lektorka, organizátorka workshopu
Simona je improvizátorka a improvizovaný zpěv je jednou z jejích nejoblibenějších disciplín, protože právě v něm je možné se ponořit plně do flow. V Bafni si užívá hudební formát Muzikál - celovečerní zpívaný příběh a všechny ostatní zpívané kategorie. V kurzech improvizace pravidelně zařazuje zpívací hodiny a vede víkendové workshopy improvizovaného zpěvu pro začátečníky i pokročilé.

Jan Mára

hudebník, lektor
Jan je pražský hudebník divadla Bafni. Fenomenální klavírista a dirigent. Jako klavírista spolupracoval s Vysokoškolským uměleckým souborem Univerzity Karlovy, Kühnovým dětským sborem, Pražskými komorními pěvci a dalšími. V posledních letech se věnuje korepetici opery a baletu, aktuálně i v Baletu Národního divadla v Praze. 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

  • TERMÍN
    Čtvrtek 4. - pátek 5. 4. 2024, vždy 9:00-17:00.
  • CENA
    Při přihlášení a zaplacení do 1. 3. 2024 je cena 6 800 Kč později je cena 7 800 Kč. Cena reflektuje dva lektory po celou dobu workshopu a malou skupinu účastníků, aby byl dostatek prostoru na individuální a skupinovou práci (10, max. 12).
  • MÍSTO
    Venio, Dolnojirčanská 38 142 00 Praha 12

CO ŘÍKAJÍ O WORKSHOPECH JEJICH ÚČASTNÍCI?

Věděla jsem, že akce nazvaná improvíkend bude v mnohém výlet za mou komfortní zónu, což taky byla. Ale kromě toho to byl pro mě báječný víkend se zajímavými lidmi a dokonale bezpečnou atmosférou, kde měl každý prostor posunout si své vlastní hranice, ať už leží kdekoliv. Sama se věnuji školení a vzdělávání, ale mluvit s nepřipraveným obsahem, mimo svou roli je něco úplně jiného. Na víkend jsem se přihlásila, protože jsem potřebovala právě odborné lektorské osvěžení, užit si účastnickou roli a vidět své kolegy v akci (protože mají výbornou pověst). Odnesla jsem si ale mnohem víc - na kurzu se sešlo spousta zajímavých lidí z různých oborů, vládla příjemná atmosféra a díky profesionálnímu namíchání programu celý víkend utekl jako voda. Nikdo nikoho do ničeho nenutil a nesoudil, každý pracoval na sobě tak intenzívně, jak se mu chtěl a výsledek v neděli večer byl ohromující. Líbí se mi, že Simi a Joe mají velké zkušenosti s vedením podobných kurzů a o to víc, že jim trochu vidím pod pokličku oceňuji veliký kus profesionality a osobní zralosti, jakou do kurzu vkládají. Spoustu naučených technik a principů jsme si odnesla do soukromého i pracovního života a používám je úspěšně do dnes.
Natalie Berglowcoválektorka, psycholožka