NABÍDKA IMPROVIZAČNÍCH KURZŮ

Co pro vás máme nachystané na rok 2024?

Podrobné informace ke všem typům kurzů naleznete níže na stránce.

Momentálně nejsou k dispozici žádné akce.

Víkendové workshopy

Těšíte se na koncentrovanou energii? Chcete strávit báječný víkend?

Čeká vás 22 hodin intenzivního zážitku. Nepřetržité improvizační flow. V pátek vás pohltí a v neděli vyplivne.

Víkendový kurz je především pro ty, co touží po intenzivním zážitku a skokovém rozvoji. Tři dny nabité programem vás nenechají spát. Koncentrovaná energie vás odstřihne od okolního světa. Budete jen tady a teď, užívat si přítomnost, kterou k improvizaci potřebujete.

 • Intenzivní práce o víkendu, prodloužném víkendu nebo opakovaném setkávání.
 • V Brně, v Praze nebo ve venkovské pohodě. Závisí to na typu workshopu a jeho délce.
 • Pro začátečníky i prokročilé improvizátory.
 • Intenzivní víkend v Praze nebo Brne je zpravidla zakončen představením pro přátele a kamarády účastníků workshopu. Víkendy mimo Prahu a Brno dle přání účastníků.
V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.

Pravidelné lekce improvizace

V Brně pro začátečníky i pokročilé skupiny.

Pravidelné kurzy vám dají možnost potkávat se  pravidelně s ustálenou skupinou účastnic a účastníků a průběžně trénovat improvizační dovednosti. Na jaře 2024 vypisujeme celkem osm improvizačních skupin - pro začínající s pokročilé improvizátory. Klasické i longformové. Stačí si vybrat!

Na semestr jaro 2024 vypisujeme...

Ochutnávky kurzu pro začátečníky

Nekupujte zajíce v pytli a přijďte si vyzkoušet, jak takový kurz vypadá. Na dvouhodinové ochutnávce zjistíte, zda je to pro vás. A můžete se na základě vlastní zkušenosti s kurzem přihlásit na pravidelný kurz nebo víkendový workshop.

Všechny ochutnávky probíhají stejně jako naše kurzy ve ScioŠkola Brno Trnitá Šujanovo nám. 356/1, 602 00 Brno-střed-Trnitá. 

Cena jedné ochutnávky je 200 Kč.

Termíny ochutnávek

 • středa 17. 1. 2024 v čase 18:00-20:00
 • středa 31. 1. 2024 v čase 18:00-20:00
 • středa 14. 2. 2024 v čase 18:00-20:00
 • středa 21.2. 2024 v čase 18:00-20:00

Klasické kurzy improvizace

Klasické kurzy probíhají každý týden v délce 2,5 hodiny. Za semestr proběhne celkem 11 lekcí, semestr je zakončen představením.

V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.

Longformové kurzy

Longformovné kurzy probíhají jendou za 14 dní, lekce jsou v délce 3,5 hodiny. Za semestr proběhne celkem 8 lekcí, semestr je zakončen představením.

V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.

Jednorázové lekce improvizace

V Brně pro začátečníky i pokročilé.

Jednorázové tématické lekce dávají možnost užít si improvizace s různě zkušenými improvizotáry a zaměřit se na konkrétní téma, které mě zajímá. Předpokladem účasti je absolvování alespoň jednoho semestru improvizace u nás anebo víkendového kurzu základů improvizace.

BRNO naživo

 • Jednorázové lekce v délce 2,5 hodiny.
 • SCIO škola Trnitá, Šujanovo nám., Brno
 • Cena jedno lekce je 400 Kč. Hradí se po skončení všechy jednorázových lekcí podle počtu, na kterých jste se zúčastnili.

Jednorázové lekce v Brně

leden a únor 2024

ScioŠkola Trnitá, Brno
Veškeré organizační informace naleznete v přihlašovací tabulce.
lektorka Kateřina Fafílková a Mojmír Vacek, cena 400 Kč za jednu lekci

Dvouletý výcvik

Chcete dlouhodobý rozvoj?

 

Přihlašte se na dvouletý výcvik v improvizaci.

Dvouletý osobnostně rozvojový výcvik v improvizaci je dlouhodobý program pro stálou skupinu účastníků, kteří se chtějí rozvíjet nejen metodami aplikované a divadelní improvizace. Zásadní výhodou oproti jednorázovým kurzům je stálost skupiny, která umožní jít do většího poznání, hloubky a otevřenosti. Dvouletý program je unikátní v programu v připraveném programu se změnami šitými na míru potřebám konkrétní účastnické skupiny.

 • Unikátní projekt dlouhodobého rozvoje.
 • Akce se budou konat v Brně, Praze či jinde podle složení účastnické skupiny.
 • Pro ty, co to se svým rozvojem myslí vážně.
 • 2 roky, 42 kurzodní, 48 hodin on-line, 104 individuálních zadání
  Vypisuje se jednou za dva roky. Pokud máte zájem o další ročník, přihlašte se. Jakmile budou vypsané termíny, dáme vám vědět.

On-line 

kurzy

 • lektoruje Simona Trávníčková
 • jedeme na zoomu
 • malá skupina 6-12 účastníků
 • pravidelný kurz - 4 lekce v trvání 2 hodiny, cena 1 600 Kč.
 • víkendový workshop - cena 3 200 Kč při včasně platbě, později 3 700 Kč.

V současné době nejsou vypsané žádné termíny. Pokud máte zájem o některý z kurzů, vyplňte prosím níže formulář. A jak se nasbírá skupina zájemců, otevřeme kurz.

Chcete na naše kurzy, ale nejste z Brna nebo Prahy? Nemůžet Tak tohle je právě pro vás.

Budeme se učit vypořádat s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit.

Budeme se učit pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát.

To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit!

Z pohodlí vašeho domova, na on-line platformě zoom.

Pravidelné kurzy on-line

Pravidelný kurz improvizace pro začátečníky. Trénink improvizace rozvíjí v současné době plné změn a nejistot řadu z velmi užitečných dovedností. Učí vypořádat se s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit. Na tréninkách se učíte pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát. To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit a společně smát. Cena je 1 600 Kč za 4 setkání v délce 2 hodiny.
lektorka Simona Trávníčková
Vyzkoušíme si základní principy improvizace, zažijete na sobě řadu cvičení a zjistíte, k čemu vám může být on-line trénink improvizace v životě užitečný. Ochutnávka je zdarma.
lektorka Simona Trávníčková
Pravidelný kurz improvizace pro začátečníky. Neuvěřitelně zábavná forma osobnostního rozvoje. Trénink improvizace rozvíjí v současné době plné změn a nejistot řadu z velmi užitečných dovedností. Učí vypořádat se s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit. Na tréninkách se učíte pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát. To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit a společně smát. Cena je 1 600 Kč za 4 setkání v délce 2 hodiny.
lektorka Simona Trávníčková

Nejčastěji kladené dotazy

Jsou kurzy vhodné i pro úplné začátečníky?

Ano. Pro účast na víkendových workshopech a pravidelných kurzech není nutná jakákoli předchozí zkušenost s divadelní improvizací.

Děláte i kurzy pro ty, co mají již s improvizací nějaké zkušenosti?

Děláme i kurzy pro pokročilé, tedy pro ty, co již mají s improvizací nějaké zkušenosti. Preferujeme, aby účastníky těchto kurzů byli účastníci našich kurzů a workshopů pro začátečníky. Je ale možné se dohodnout i jinak. Informace o kurzech pro pokročilé dostávají účastníci našich kurzů přednostně e-mailem.

Je nutné vystupovat na představení, kterým je dle informací ukončen workshop?

Nutné to není. Sami se v průběhu workshopu rozhodnete, zda chcete v neděli hrát či nikoli. Stejně jako vše ostatní je i toto na workshopu dobrovolné.