Výcvik v improvizaci

Výcvik v improvizaci

dvouletý osobnostně rozvojový program

2023 a 2024

Dlouhodobý rozvoj v uzavřené skupině účastíků

Dvouletý osobnostně rozvojový výcvik v improvizaci je dlouhodobý program pro stálou skupinu účastníků, kteří se chtějí rozvíjet nejen metodami aplikované a divadelní improvizace. Zásadní výhodou oproti jednorázovým kurzům je stálost skupiny, která umožní jít do většího poznání, hloubky a otevřenosti. Program se bude tvořit na míru konkrétní skupině. To umožní kontinuitu programu jednotlivých částí výcviku kurzů.

 • Pro koho je určen?
  Pro vybranou skupinu lidí, která se chce rozvíjet, chce poznávat sama sebe ve společnosti ostatních lidí, pracovat na svých záměrech a v nich se posouvat. Pro lidi, kteří jsou otevření zkoumání, objevování v radosti, jsou otevřeni sebepoznání, sebereflexi i zpětné vazbě. Pro lidi, co si chtějí hrát, tvořit, smát se a jít do hloubky, mnohdy i za hranici komfortní zóny. Je určen pro účastníky, co mají s improvizací zkušenost - prošli minimálně víkendovým workshopem pro začátečníky. Pokud o výcvik máte zájem a víkendovým kurzem pro začátečníky jste neprošli, tak se ozvěte individuálně.
 • Co je cílem výcviku?
  Vytvořit společně bezpečný prostor zpracovat témata, se kterými účastníci přichází, a zaměřit se na jejich individuální rozvojové zakázky. Budeme rozvíjet improvizační nastavení mysli, posílit spontaneitu, opravdovost, hravost, lehkost v životě. Budeme propojovat myšlení, cítění, vnímání, pracovat s tělem, hlasem, myslí, vědomím i nevědomím. Budeme objevovat schopnost dostávat se do flow a v něm tvořit, napojovat se na tady a teď, říkat ano tomu, co je přítomné. Rozvinout kreativitu a dovednost nacházet a využívat své zdroje. Využívat moudrost těla a jeho tvořivý potenciál. Objevovat nádheru, sílu hlasu a hlasového projevu, propojení s hudbou a prostorem.
 • Jak budeme pracovat?
  Budeme používat techniky metody aplikované a divadelní improvizace, ale i další užitečné metody, techniky, nástroje (koučování, zážitkové učení, konstelační práce, imaginace, relaxace…). Každopádně si budeme hodně hrát, smát se, zkoumat, objevovat, probouzet moudrost těla i ducha.

Co nás čeká? 

42 dní společné práce naživo

48 hodin společné akce on-line

104 týdenních zadání a inspirací k individuální práci

Celkem společně zažijeme

4 víkendové setkání (pátek večer - neděle večer) 
4 prodloužené víkendy (středa večer - neděle večer) 
2 týdny o prázdninách
24x on-line setkání (dobrovolný 2 hodinový trénink on-line cca jednou měsíčně)

V průběhu dvou let budeme společně v pravidelném kontaktu na vybrané komunikační platformě (FB skupině, emailu, whats'appu atd.). budete dostávat průběžné zadání, inspiraci k dalšímu rozvoji, čtení, studiu.

V průběhu výcviku je možné domluvit se i na individuální podpoře  (průběžné individuální on-line konzultace). Ty nejsou součástí výcviku.

Praktické informace

 • Přihlášení a výběr účastníků
  Výcvik je určen pro skupinu 10-14 účastníků, kteří se vstupem do výcviku zavazují k účasti ve dvouletém programu. Do skupiny se není možné přidávat postupně, protože jednotlivé části na sebe navazují a pracují s dynamikou celé skupiny. Pro přihlášení na výcvik je nutné vyplnit přihlášku včetně uvedení motivace, proč se do tohoto projektu hlásíte. Jakmile uplyne lhůta pro přihlášení, bude probíhat výběr účastníků dle informací z jejich písemné motivace, případně dle osobního pohovoru. Cílem je vytvořit bezpečnou skupinu, která se společně bude chtít setkávat a tvořit.
 • Místo realizace
  Výcvik bude probíhat v České republice, místně dle většiny přihlášených účastníků (Brno, Praha, na půl cesty atd.), aby to vyvažovalo nutnost cestování. Vždy se bude konat v prostorách, kde bude možné na místě i přespat (alespoň na karimatce a ve spacáku).
 • Cena
  Cena dvouletého výcviku je 104 000 až 154 000 Kč za 42 dní společné práce naživo, 48 hodin on-line setkání a 104 týdenních inspirací k samostatné práci. Cena výcviku je otevřená (viz níže). Cena nezahrnuje ubytování a stravu na pobytových akcích, ta se bude odvíjet od místa konání konkrétních setkání.
 • Co znamená otevřená cena?
  Za výcvik můžete zaplatit částku v rozmezí 104 000 Kč až 154 000 Kč. Proč? Protože každý jsme v současné době v jiné životní situaci, každý z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některé je cena výcviku příliš vysoká, pro některé nepochopitelně nízká. Někteří si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné, kteří to štěstí v současné době nemají. Ráda bych díky otevřené ceně vytvářela možnost stipendia pro podporu účasti těch, kteří o to stojí, ale dovolit si to z různých důvodů nemohou.
 • Termíny placení
  Po přihlášení se hradí 5 000 Kč jako potvrzení závazného zájmu (pokud nebude účastník přijat, je mu částka vrácena). Po přijetí za účastníka je možné celý výcvik uhradit najednou či po částech. Při platbě po částech se hradí 5 000 Kč po přijetí za účastníka a poté ve lhůtě do měsíce před dalším setkáním se hradí 10 000 Kč (tj. do 10. 2., do 10. 4., do 1. 6., do 15. 8. a do 15. 10. 2023 doplatek za rok 2023 + 5 000 Kč pro rok 2024 atd.).

Termíny

Pro rok 2023

 • víkend 10. - 12. 3. 2023

 • prodloužený víkend 10. - 14. 5. 2023 

 • termín týdenního letního pobytu se bude ladit podle možností skupiny

 • víkend 15. - 17. 9. 2023

 • prodloužený víkend 15. - 19. 11. 2023

 • on-line jednou měsíčně

Pokud byste o výcvik měli zájem, ale nevyhovoval by vám některý z termínů, přihlašte se, dejte tuto informaci do poznámky. A dle potřeb skupiny je možné termíny upravit.

Cesta ke společné dlouhodobé práci...

Volá tě to?

Máte nějakou otázku? Rádi vám odpovíme.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.