NABÍDKA IMPROVIZAČNÍCH KURZŮ

Co pro vás máme nachystané na rok 2024?

Podrobné informace ke všem typům kurzů naleznete níže na stránce.

Víkendové workshopy

Těšíte se na koncentrovanou energii? Chcete strávit báječný víkend?

Čeká vás 22 hodin intenzivního zážitku. Nepřetržité improvizační flow. V pátek vás pohltí a v neděli vyplivne.

Víkendový kurz je především pro ty, co touží po intenzivním zážitku a skokovém rozvoji. Tři dny nabité programem vás nenechají spát. Koncentrovaná energie vás odstřihne od okolního světa. Budete jen tady a teď, užívat si přítomnost, kterou k improvizaci potřebujete.

 • Intenzivní práce o víkendu, prodloužném víkendu nebo opakovaném setkávání.
 • V Brně, v Praze nebo ve venkovské pohodě. Závisí to na typu workshopu a jeho délce.
 • Pro začátečníky i prokročilé improvizátory.
 • Intenzivní víkend v Praze nebo Brne je zpravidla zakončen představením pro přátele a kamarády účastníků workshopu. Víkendy mimo Prahu a Brno dle přání účastníků.
3105
Pro všechny, kdo se chtějí v improvizace posouvat dál a mají za sebou již nějakou zkušenost s improvizací (víkendový workshop, pravidelný kurz). Obsah workshopu ladím podle potřeb a zkušeností konkrétní…

Pravidelné lekce improvizace

V Brně pro začátečníky i pokročilé skupiny.

Pravidelné kurzy vám dají možnost potkávat se  pravidelně s ustálenou skupinou účastnic a účastníků a průběžně trénovat improvizační dovednosti. Na jaře 2024 vypisujeme celkem osm improvizačních skupin - pro začínající s pokročilé improvizátory. Klasické i longformové. Stačí si vybrat!

Na semestr jaro 2024 vypisujeme...

Ochutnávky kurzu pro začátečníky

Nekupujte zajíce v pytli a přijďte si vyzkoušet, jak takový kurz vypadá. Na dvouhodinové ochutnávce zjistíte, zda je to pro vás. A můžete se na základě vlastní zkušenosti s kurzem přihlásit na pravidelný kurz nebo víkendový workshop.

Všechny ochutnávky probíhají stejně jako naše kurzy ve ScioŠkola Brno Trnitá Šujanovo nám. 356/1, 602 00 Brno-střed-Trnitá. 

Cena jedné ochutnávky je 200 Kč.

Termíny ochutnávek

 • středa 17. 1. 2024 v čase 18:00-20:00
 • středa 31. 1. 2024 v čase 18:00-20:00
 • středa 14. 2. 2024 v čase 18:00-20:00
 • středa 21.2. 2024 v čase 18:00-20:00

Klasické kurzy improvizace

Klasické kurzy probíhají každý týden v délce 2,5 hodiny. Za semestr proběhne celkem 11 lekcí, semestr je zakončen představením.

3105
Pro všechny, kdo se chtějí v improvizace posouvat dál a mají za sebou již nějakou zkušenost s improvizací (víkendový workshop, pravidelný kurz). Obsah workshopu ladím podle potřeb a zkušeností konkrétní účastnické skupiny. Práce s tělem, pohybem, statusy, hlasem, sebevědomou prezentací...

Longformové kurzy

Longformovné kurzy probíhají jendou za 14 dní, lekce jsou v délce 3,5 hodiny. Za semestr proběhne celkem 8 lekcí, semestr je zakončen představením.

3105
Pro všechny, kdo se chtějí v improvizace posouvat dál a mají za sebou již nějakou zkušenost s improvizací (víkendový workshop, pravidelný kurz). Obsah workshopu ladím podle potřeb a zkušeností konkrétní účastnické skupiny. Práce s tělem, pohybem, statusy, hlasem, sebevědomou prezentací...

Jednorázové lekce improvizace

V Brně pro začátečníky i pokročilé.

Jednorázové tématické lekce dávají možnost užít si improvizace s různě zkušenými improvizotáry a zaměřit se na konkrétní téma, které mě zajímá. Předpokladem účasti je absolvování alespoň jednoho semestru improvizace u nás anebo víkendového kurzu základů improvizace.

BRNO naživo

 • Jednorázové lekce v délce 2,5 hodiny.
 • SCIO škola Trnitá, Šujanovo nám., Brno
 • Cena jedno lekce je 400 Kč. Hradí se po skončení všechy jednorázových lekcí podle počtu, na kterých jste se zúčastnili.

Jednorázové lekce v Brně

leden a únor 2024

ScioŠkola Trnitá, Brno
Veškeré organizační informace naleznete v přihlašovací tabulce.
lektorka Kateřina Fafílková a Mojmír Vacek, cena 400 Kč za jednu lekci

Dvouletý výcvik

Chcete dlouhodobý rozvoj?

 

Přihlašte se na dvouletý výcvik v improvizaci.

Dvouletý osobnostně rozvojový výcvik v improvizaci je dlouhodobý program pro stálou skupinu účastníků, kteří se chtějí rozvíjet nejen metodami aplikované a divadelní improvizace. Zásadní výhodou oproti jednorázovým kurzům je stálost skupiny, která umožní jít do většího poznání, hloubky a otevřenosti. Dvouletý program je unikátní v programu v připraveném programu se změnami šitými na míru potřebám konkrétní účastnické skupiny.

 • Unikátní projekt dlouhodobého rozvoje.
 • Akce se budou konat v Brně, Praze či jinde podle složení účastnické skupiny.
 • Pro ty, co to se svým rozvojem myslí vážně.
 • 2 roky, 42 kurzodní, 48 hodin on-line, 104 individuálních zadání
  Vypisuje se jednou za dva roky. Pokud máte zájem o další ročník, přihlašte se. Jakmile budou vypsané termíny, dáme vám vědět.

On-line 

kurzy

 • lektoruje Simona Trávníčková
 • jedeme na zoomu
 • malá skupina 6-12 účastníků
 • pravidelný kurz - 4 lekce v trvání 2 hodiny, cena 1 600 Kč.
 • víkendový workshop - cena 3 200 Kč při včasně platbě, později 3 700 Kč.

V současné době nejsou vypsané žádné termíny. Pokud máte zájem o některý z kurzů, vyplňte prosím níže formulář. A jak se nasbírá skupina zájemců, otevřeme kurz.

Chcete na naše kurzy, ale nejste z Brna nebo Prahy? Nemůžet Tak tohle je právě pro vás.

Budeme se učit vypořádat s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit.

Budeme se učit pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát.

To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit!

Z pohodlí vašeho domova, na on-line platformě zoom.

Pravidelné kurzy on-line

Pravidelný kurz improvizace pro začátečníky. Trénink improvizace rozvíjí v současné době plné změn a nejistot řadu z velmi užitečných dovedností. Učí vypořádat se s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit. Na tréninkách se učíte pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát. To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit a společně smát. Cena je 1 600 Kč za 4 setkání v délce 2 hodiny.
lektorka Simona Trávníčková
Vyzkoušíme si základní principy improvizace, zažijete na sobě řadu cvičení a zjistíte, k čemu vám může být on-line trénink improvizace v životě užitečný. Ochutnávka je zdarma.
lektorka Simona Trávníčková
Pravidelný kurz improvizace pro začátečníky. Neuvěřitelně zábavná forma osobnostního rozvoje. Trénink improvizace rozvíjí v současné době plné změn a nejistot řadu z velmi užitečných dovedností. Učí vypořádat se s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit. Na tréninkách se učíte pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát. To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit a společně smát. Cena je 1 600 Kč za 4 setkání v délce 2 hodiny.
lektorka Simona Trávníčková

Nejčastěji kladené dotazy

Jsou kurzy vhodné i pro úplné začátečníky?

Ano. Pro účast na víkendových workshopech a pravidelných kurzech není nutná jakákoli předchozí zkušenost s divadelní improvizací.

Děláte i kurzy pro ty, co mají již s improvizací nějaké zkušenosti?

Děláme i kurzy pro pokročilé, tedy pro ty, co již mají s improvizací nějaké zkušenosti. Preferujeme, aby účastníky těchto kurzů byli účastníci našich kurzů a workshopů pro začátečníky. Je ale možné se dohodnout i jinak. Informace o kurzech pro pokročilé dostávají účastníci našich kurzů přednostně e-mailem.

Je nutné vystupovat na představení, kterým je dle informací ukončen workshop?

Nutné to není. Sami se v průběhu workshopu rozhodnete, zda chcete v neděli hrát či nikoli. Stejně jako vše ostatní je i toto na workshopu dobrovolné.