IMPROVIZAČNÍ WORSKHOP

PRO ZAČÁTEČNÍKY

Pro imprem doposud nepolíbené

Termíny improvizačního víkendu v Brně

10. - 12. 5. 2024

cena 5 600 Kč při zaplacení do 1. 3. 2024, poté 6 600 Kč

Co je cílem workshopu? Co na víkendu zažijete?

  • Cílem workshop je rozvíjet improvizační nastavení mysli. Naučit se reagovat na nečekané situace v klidu, nadhledu, bez stresu. Umět vnímat, co se kolem děje, a na to reagovat. Umět přijmout, že věci nejsou tak, jak jsem si to vymyslel/a já, a reagovat na to, co se skutečně děje, a ne na to, co bych já chtěl/a, aby se dělo. Umět tvořit společně s ostatními, navazovat na jejich myšlenky a rozvíjet je. Být spontánní. Dát svému vnitřnímu kritikovi zasouženou dovolenou a dovolit si být sám sebou. Bez tlaku na dokonalost, na výkon. Budete se učit věřit procesu, netlačit na výsledek a "nechat to plynou". Rozvinete svou kreativitu, prezentační dovednosti, snížíte strach mluvit na veřejnosti před lidmi. Na workshopu zažijete, že nic není dobře nebo špatně. Je to jen tak, jak to je. A na to se budeme učit užitečně reagovat.
  • Velkou výhodou tréninku improvizace je osobností rozvoj metodou, která je neuvěřitelně  zábavná. Na konci workshopu nejčastěji slýchám "Moc děkuju, takto jsem se už leta nenasmál/a".
  • Půjdeme pomalu, psotupně, od základních cvičení na rozvoj vnímání, přijímání situace, zrychlení reakcí, až se dostaneme k tréninku dovedností na vybraných zábavných improvizačních kategoriích. 
  • Jako třešnička na dortu je na konci workshopu pro jeho účastníky připraveno vystoupení pro vaše přátele a známé. Jeho cílem je naučené dovednosti v bezpečném prostředí workshopu otestovat v praxi. A samozřejmě pobavit známé, kamarády a přátele, kteří se na představení přijdou podívat. 

Základní informace o workshopu

  • Víkendem vás bude provázet lektorka Simona Trávníčková.
  • Místo konání workshopu SCIOškola Trnitá, Šujanovo náměstí 356/1, 602 00 Brno - Trnitá.
  • Na workshopu je max. 14 účastníků, tj. čeká vás intenzivní práce v malé skupině.
  • Čeká vás celkem 22 hodin intenzivního tréninku.
  • Předběžný harmonogram: workshop začíná v pátek v 18:30 hodin, končíme ve 21:30,  v sobotu ráno začínáme v 9:30 a končíme kolem 19. hodiny, v neděli se začíná v 9:30 a končíme po představení v cca 20 hodin.

CO ŘÍKAJÍ O WORKSHOPECH JEJICH ÚČASTNÍCI?

Improvizaci se Simi je nádherný, srdce hladící a znalosti naplňující zážitek. Nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo pokročilý, já sama trénuji improvizaci 7 let, ale takhle podané lekce jsem nikde nezažila. Simona je zcela autentická, vše podává s lehkostí, humorem, přesto velmi jasně, strukturovaně, s příběhem, znalostmi, ponaučením. Dokáže zvládat neuvěřitelné množství věcí najednou – lektorovat, facilitovat, hrát, rozesmávat, držet prostředí a vnímat lidi. A to jen tak nějaký lektor neumí. Odnesla jsem si totálnost okamžiku, velké teď a tady, velkou spoustu zábavy, ale i technik, myšlenek a poznatků o sobě i o ostatních. Kéž by v jakékoliv oblasti, kde se lektoři pohybují, byl alespoň jeden takový, jako je Simona. Za mě 1***.
Jana BrabcováLektorka osobního rozvoje a aplikované improvizace
Věděla jsem, že akce nazvaná improvíkend bude v mnohém výlet za mou komfortní zónu, což taky byla. Ale kromě toho to byl pro mě báječný víkend se zajímavými lidmi a dokonale bezpečnou atmosférou, kde měl každý prostor posunout si své vlastní hranice, ať už leží kdekoliv. Sama se věnuji školení a vzdělávání, ale mluvit s nepřipraveným obsahem, mimo svou roli je něco úplně jiného. Na víkend jsem se přihlásila, protože jsem potřebovala právě odborné lektorské osvěžení, užit si účastnickou roli a vidět své kolegy v akci (protože mají výbornou pověst). Odnesla jsem si ale mnohem víc - na kurzu se sešlo spousta zajímavých lidí z různých oborů, vládla příjemná atmosféra a díky profesionálnímu namíchání programu celý víkend utekl jako voda. Nikdo nikoho do ničeho nenutil a nesoudil, každý pracoval na sobě tak intenzívně, jak se mu chtěl a výsledek v neděli večer byl ohromující. Líbí se mi, že Simi a Joe mají velké zkušenosti s vedením podobných kurzů a o to víc, že jim trochu vidím pod pokličku oceňuji veliký kus profesionality a osobní zralosti, jakou do kurzu vkládají. Spoustu naučených technik a principů jsme si odnesla do soukromého i pracovního života a používám je úspěšně do dnes.
Natalie Berglowcoválektorka, psycholožka

Máte nějakou otázku? Rádi vám odpovíme.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.