NABÍDKA IMPROVIZAČNÍCH KURZŮ

Co pro vás máme nachystané na rok 2021?

Momentálně nejsou k dispozici žádné akce.

Co jsou to impro jednohubky?

Série improvizačních víkendových miniworkshopů, díky kterými se o víkendu doma můžete alespoň báječně bavit. Je to možnost, jak nechat impro vyzkoušet i vaše partnery doma, zablbnout si s rodinou, sami užít workshopy na konkrétní témata nebo potkat někoho nového a seznámit se hravou formou.

Jak to funguje?

Jednohubka je víkendový miniworkshop v trvání 2,5 hodiny na konkrétní téma nebo pro konkrétní cílovou skupinu. Přihlásit se můžete sami, s partnerem nebo s rodinou.

TRVÁNÍ: 2,5 hodiny

CENA: 500 Kč za jednu jednohubku

PLATFORMA: Jedeme na zoomu. 

TERMÍNY: víkendy 6. - 7. 3., 13. - 14. 3., a 20.- 12. 3. 2021 vždy v čase 10:00-12:30 a 15:00-17:30

Přihlášky najdete zde.

Nabídka jednohubek

Umění vyprávění příběhů (sobota 6. 3. 2021 dopoledne)

Lidský mozek rozumí světu díky příběhům. Data a informace automaticky propojuje a dává jim význam v příbězích. Umět vyprávět příběh je způsob, jak lidem předávat namísto informací pochopení a porozumění. Zaměříme se na vyprávění příběhů, na naslouchání a rozvíjení nápadů.

Dabing (sobota 6. 3. 2021 odpoledne)

Budeme pracovat s hlasem, tělem, rozvíjením nabídek na straně dabovaného i dabujícího. Zahrajete si klasické dabované scénky ve čtyřech, kdy dva dabují dva, co jednají. Ale i takové, které umí jen on-line prostředí - např. dabing v šesti, kdy tělo dabovaného je složeno z více herců.

Filmový dabing (neděle 7. 3. dopoledne)

Disciplína pro on-line jako stvořená. U dabingu filmu je potřeba se umět plně přizpůsobit tomu, co se děje. I když naše hlava by to možná chtěla jinak, tak film nepočká a jede si svou. Film nespolupracuje, film jede. Je potřeba proto odhodit potřebu kontroly nad situací a napojit se na flow příběhu a spoludabéra. Umět včas přestat a dát prostor a umět včas začít a prostor si vzít. 

Impro pro dva doma (neděle 7. 3. odpoledne, sobota 13. 3. dopoledne)

Workshop určený pro všechny, co hledají společnou nevšední zábavu na víkend a jsou spolu doma v jedné domácnosti. Zábavné a zážitkové impro aktivity pro dva si užijete společně v pohodě vašeho obýváku. Budeme se hýbat, mluvit, tvořit, improvizovat. Budete se u toho zaručeně bavit, něco nového o sobě zjistíte, uvolníte se, načerpáte energii a od srdce se zasmějete. 

Improhříčky pro rodiče a děti (sobota 13. 3. odpoledne, neděle 14. 3. dopoledne, neděle 21. 3. dopoledne)

Workshop pro celou rodinu (ideálně děti ve věku 8-16 let). Pokud vám už docházejí nápady, jak se zabavit s rodinou v této náročné době, a hledáte inspiraci na krásně strávený společný čas, tak tohle je přesně pro vás! Zažijete spoustu legračních her, které je možné hrát kdykoli doma s rodinou, výborně se u toho společně pobavíte. Nejlepší spoluhráče totiž máte u vás doma!

Impro pro nezadané (neděle 14. 3. odpoledne, sobota 20. 3. odpoledne)

Tahle doba moc seznamování naživo nepřeje, co si budem... A on-line impro je skoro jako naživo. A proto na tento workshop mají přístup jen nezadané a nezadaní, kteří chtějí potkat nové lidi hravou formou. Zjistíte o sobě i těch druhých nové věci, společně se z plna hrdla zasmějete, zažijete se v nevšedních situacích… A pokud budete chtít, tak prostor zůstane po skončení workshopu otevřený na podívání v menších skupinách.

Když nevíš, projev emoci! (sobota 20. 3. dopoledne)

Když nevíš, začni emocí! Jedna z nejcennějších rad, které můžete při tvoření scének na impru dostat. Protože emoce nese sama o sobě příběh, vybízí k reakci. Je to dělání, kterému každý rozumí. Na workshopu se budeme učit emoce vyjadřovat, přijímat, brát je do hry a stavě na nich příběh.

Postavy z více těl (neděle 21. 3. 2021 odpoledne)

Unikátní kategorie, které zažijete jen v on-line improvizaci. Společná tvorba dvou a více postav ze dvou a více těl (někdo je hlava, někdo tělo, někdo ruce, někdo nohy…). Fyzická spolupráce, napojení a naladění na ostatní v nejsilnějším slova smyslu. Mindfuck, který svět neviděl.

On-line 

pravidelné kurzy 
a víkendové workshopy

 • lektoruje Simona Trávníčková
 • jedeme na zoomu
 • malá skupina 6-12 účastníků
 • pravidelný kurz - 4 lekce v trvání 2 hodiny, cena 1 600 Kč.
 • víkendový workshop - cena 3 200 Kč při včasně platbě, později 3 700 Kč.

Chcete na naše kurzy, ale nejste z Brna nebo Prahy? Nemůžet Tak tohle je právě pro vás.

Budeme se učit vypořádat s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit.

Budeme se učit pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát.

To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit!

Z pohodlí vašeho domova, na on-line platformě zoom.

Pravidelné kurzy on-line

Základní principy improvizace on-line

Celkem 4 středy po sobě od 17. 2. 2021 v čase 19:00-21:00
Pravidelný kurz improvizace pro začátečníky. Trénink improvizace rozvíjí v současné době plné změn a nejistot řadu z velmi užitečných dovedností. Učí vypořádat se s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit. Na tréninkách se učíte pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát. To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit a společně smát. Cena je 1 600 Kč za 4 setkání v délce 2 hodiny.
lektorka Simona Trávníčková

Dopolední kurz Základní principy improvizace on-line

Celkem 4 středy po sobě od 17. 2. 2021 v čase 10:00-12:00
Pravidelný kurz improvizace pro začátečníky. Neuvěřitelně zábavná forma osobnostního rozvoje. Trénink improvizace rozvíjí v současné době plné změn a nejistot řadu z velmi užitečných dovedností. Učí vypořádat se s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit. Na tréninkách se učíte pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát. To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit a společně smát. Cena je 1 600 Kč za 4 setkání v délce 2 hodiny.
lektorka Simona Trávníčková

Ochutnávka on-line kurzů improvizace

pondělí 15. 2. v 10:00-12:00 a 19:00-21:00
Vyzkoušíme si základní principy improvizace, zažijete na sobě řadu cvičení a zjistíte, k čemu vám může být on-line trénink improvizace v životě užitečný. Ochutnávka je zdarma.
lektorka Simona Trávníčková

On-line víkendy

V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.

Víkendové workshopy

naživo

Těšíte se na koncentrovanou energii? Chcete strávit báječný víkend?

Čeká vás 22 hodin intenzivního zážitku. Nepřetřžité improvizační flow. V pátek vás plhltí a v neděli vyplivne.

Víkendový kurz je především pro ty, co touží po intenzivním zážitku a skokovém rozvoji. Tři dny nabité programem vás nenechají spát. Koncentrovaná energie vás odstřihne od okolního světa. Budete jen tady a teď, užívat si přítomnost, kterou k improvizaci potřebujete.

 • Celkem 22 hodin intenzivní práce na víkendovém workspu, nebo 40 hodin na prodlouženém workshopu longforem.
 • V Brně, v Praze nebo ve venkovské pohodě. Závisí to na typu workshopu a jeho délce.
 • Pro začátečníky i prokročilé improvizátory.
 • Intenzivní víkend v Praze nebo Brne je zpravidla zakončen představením pro přátele a kamarády účastníků workshopu. Víkendy mimo Prahu a Brno dle přání účastníků.
V této kategorii nebyly nalezeny žádné akce.

Pravidelné lekce improvizace

V Brně a v Praze, pro začátečníky i pokročilé.

Pravidelné kurzy vám dají možnost potkávat se  pravidelně ostatními ze skupiny a průběžně trénovat improvizační dovednosti.

BRNO naživo

 • Celkem 12 lekcí jednou týdně v trvání 2,5 hodiny.
 • Na adrese Václavská 12 Brno, centrum Zázemí.
 • Cena improkurzu se liší dle času přihlášení a zaplacení. Při zaplacení do 1. 1. 2021 je cena 4 800 Kč, při zaplacení později je cena 5 200 Kč.
 • Závěrečná lekce je formou improvizačního představení pro přátele účastníků improkurzu.

ON-LINE

 • 4 lekce
 • na platformě zoom
 • Cena je 1 600 Kč.
 • malá skupina účastníku, max. 10 lidí

Kvůli COVD-19 jsou začátky pravidelných kurzů naživo na podzim 2020 odloženy na rok 2021.

 

Začneme, jak to PES dovolí.

Přihlašování je stále otevřeno.

 

Je možné přihlásit se i do on-line pravidlených lekcí. A on-line ochutnat.

PRAHA naživo

 • Celkem 12 lekcí jednou týdně v trvání 3 hodiny.
 • V Praze v DDM Stanice techniků, Pod Juliskou 2a, 160 00 Praha
 • Cena improkurzu je 6 900 Kč při platbě do 1. 1. 2021, při platbě později je cena 7 900 Kč.
 • Závěrečná lekce je formou improvizačního představení pro přátele účastníků improkurzu.

OCHUTNÁVKA ON-LINE

 • vyzkoušejte a uvidítě
 • na platformě zoom
 • ZDARMA

Pravidelné kurzy on-line

Základní principy improvizace on-line

Celkem 4 středy po sobě od 10. 2. 2021 v čase 19:00-21:00
Pravidelný kurz improvizace pro začátečníky. Trénink improvizace rozvíjí v současné době plné změn a nejistot řadu z velmi užitečných dovedností. Učí vypořádat se s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit. Na tréninkách se učíte pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát. To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit a společně smát. Cena je 1 600 Kč za 4 setkání v délce 2 hodiny.
lektorka Simona Trávníčková

Dopolední on-line kurz improvizace pro začátečníky

Celkem 4 středy po sobě 10. 2. 2021 v čase 10:00-12:00
Pravidelný kurz improvizace pro začátečníky. Neuvěřitelně zábavná forma osobnostního rozvoje. Trénink improvizace rozvíjí v současné době plné změn a nejistot řadu z velmi užitečných dovedností. Učí vypořádat se s nejistotou, strachem z neznámého a všeho, na co se nejde připravit. Na tréninkách se učíte pohotově reagovat na nečekané situace, přijímat věci takové, jaké jsou, nebrat se tak vážně, tvořit s lehkostí bez obav “jestli je to dost dobré”, přijímat vlastní chybu a umět se sami sobě zasmát. To všechno ve spolupráci s ostatními. A nejlepší věc na tom všem - zaručeně se u toho budeme se výborně bavit a společně smát. Cena je 1 600 Kč za 4 setkání v délce 2 hodiny.
lektorka Simona Trávníčková

Ochutnávka kurzu Základní principy improvizace

čtvrtek 21. 1. 2021, pondělí 25. 1. 2021, pondělí 8. 2. 2020
Vyzkoušíme si základní principy improvizace, zažijete na sobě řadu cvičení a zjistíte, k čemu vám může být on-line trénink improvizace v životě užitečný. Ochutnávka je zdarma.
lektorka Simona Trávníčková

Pravidelné kurzy v Brně

Začátečníci

Dvě skupiny - jedna v pondělí a jedna v úterý v čase 19:30-22:00. Začneme, až to PES dovolí.
Pro ty, co nikdy na lekcích improvizace nebyli nebo je to už déle a chtějí si vše zopakovat od základů. Budeme pracovat na základních improvizačních dovednostech (naslouchání, spolupráce, přijímání situace takové, jaká je, navazování, pohotovost, rychlost reakcí, tvorba příběhu atd.). Vše se následně trénuje v konkrétních improvizačních kategoriích, které znáte z představení improvizačních divadel. Zakončení semestru je představení pro rodinu, známé a kamarády účastníků.
lektorky Simona Trávníčková a Kateřina Fafílková

Pokročilí

Každé úterý v čase 17:00-19:30. Začneme, až to PES dovolí.
Kurz je určen pro ty, kteří již mají za sebou zkušenost v podobě 2 semestrů pravidelného kurzu či 2 improvizačních víkendů. Utvrdíme vše, co každý improvizátor potřebuje - pohotově reagovat, přijímat a rozvíjet nápady ostatních, pracovat s vlastním očekáváním, odstranit strach z chyby. To vše budeme trénovat na krátkých improvizovaných hrách a scénkách.
lektorka Kateřina Fafílková

Pokročilá divadelní improvizace

Každé pondělí v čase 17:00-19:30. Začneme, až to PES dovolí.
Pro improvizátory, kteří mají s improvizací dlouhodobější zkušenosti a chtějí se jí věnovat intenzivně, pravidelně hrát a posouvat se v dovednostech, které jsou pro vystupování na jevišti nezbytné. Do této skupiny z přihlášených účastníků vybíráni účastníci dle jejich zkušeností s improvizací a především divadelní improvizací. Přihláška do skupiny nezaručuje vaše místo ve skupině. Pokud se přihlásíte sem a nebudete zařazeni sem, tak vám samozřejmě nabízíme navazující skupinu v pondelí v čase od 19:30 nebo případnou další skupinu, kterou bychom otevírali v úterky.
lektorka Simona Trávníčková

Pravidelné kurzy v Praze

Začátečníci

Středa v čase 18:00-21:00. Začneme, až to PES dovolí.
Pro ty, co nikdy na lekcích improvizace nebyli nebo je to už déle a chtějí si vše zopakovat od základů. Budeme pracovat na základních improvizačních dovednostech (naslouchání, spolupráce, přijímání situace takové, jaká je, navazování, pohotovost, rychlost reakcí, tvorba příběhu atd.). Vše se následně trénuje v konkrétních improvizačních kategoriích, které znáte z představení improvizačních divadel. Zakončení semestru je představení pro rodinu, známé a kamarády účastníků.
lektorka Klára Vondříčková a Simona Trávníčková

Pokročilí

Čtvrtek v čase 18:00-21:00. Začneme, až to PES dovolí.
Kurz je určen pro všechny, kteří již mají za sebou ucelenější zkušenost s improvizací a improvizačním divadlem, mají chuť se dále v hraní zdokonalovat a v budoucnu hrát složitější a/nebo delší formy.V ideálním případě mají za sebou alespoň jeden náš semestr nebo nadstavbový víkend pro pokročilé. Kurz bude zaměřen na opakování základních principů improvizace, na hraní složitějších krátkých forem a nahlédneme i k základům forem dlouhých. Náplň kurzu bude přizpůsobena konkrétním účastníkům s ohledem na jejich předchozí zkušenosti, aktuální potřeby a přání. Závěrečná lekce má podobu veřejného představení.
lektor Tomáš Wortner

Nejčastěji kladené otázky

Jsou kurzy vhodné i pro úplné začátečníky?

Ano. Pro účast na víkendových workshopech a pravidelných kurzech není nutná jakákoli předchozí zkušenost s divadelní improvizací.

Děláte i kurzy pro ty, co mají již s improvizací nějaké zkušenosti?

Děláme i kurzy pro pokročilé, tedy pro ty, co již mají s improvizací nějaké zkušenosti. Preferujeme, aby účastníky těchto kurzů byli účastníci našich kurzů a workshopů pro začátečníky. Je ale možné se dohodnout i jinak. Informace o kurzech pro pokročilé dostávají účastníci našich kurzů přednostně e-mailem.

Je nutné vystupovat na představení, kterým je dle informací ukončen workshop?

Nutné to není. Sami se v průběhu workshopu rozhodnete, zda chcete v neděli hrát či nikoli. Stejně jako vše ostatní je i toto na workshopu dobrovolné.