Improvíkend pro rodiče a děti

 19. - 21. 11. 2021

Přijeďte zažít báječný prosmátý víkend s dětmi...

Zveme vás užít si nádherný víkend pro rodiče s dětmi. Budete se společně výborně bavit, užijete si čas bez starostí o každodenní běh domácnosti a povinností. Zkusíte, jaké je být s dětmi jen tady a teď, a věnovat si vzájemně plnou pozornost.

 • Od pátečního večera do nedělního odpoledne se budeme smát, hrát si a užívat si společnou spontánnost.
 • Rodiče budou mít možnost vrátit se do dětských let a zažít se svými dětmi napojení a živelnou radost.
 • Děti objeví ve svých rodičích parťáky pro legraci a budou se s nimi (i jim) moci od srdce zasmát.
 • Vyzkoušíme spoustu improvizačních her a cvičení, některé společně, některé záměrně zvlášť, aby se mohly děti bavit tím, co pro ně připravili dospělí, a dospělí tím, co pro ně nachystaly děti.

Základní informace

 • Pro koho je program určen
  Pro rodiny s dětmi ve věku 10-15 let. Můžete přijet v jakékoli kombinaci - jeden rodič, jedno dítě, rády přivítáme i třetí (nevlastní) rodiče a bonusové (nevlastní) děti. Pokud se nevejdete do věkového limitu, ale máte velký zájem o účast, ozvěte se nám, budeme vše řešit osobně podle konkrétního věkového složení skupiny a naladění vašich dětí.
 • Časový harmonogram
  Příjezd do Oucmanic je možný od 16:30 (registrace, ubytování). Mezi 17:00-18:00 nás čeká večeře. V 18:00 hodin začíná program, do cca 20:00 hodin. V sobotu máme program od 9:00 do 18:30 hodin (a možná večerní program, pokud bude chuť a energie). V neděli pokračujeme s programem od 9:00 do 16:00 hodin.
 • Místo, strava a ubytování.
  Víkend proběhne na Ekocentru Paleta, Oucmanice 36 (http://www.paleta.cz/oucmanice). Každá rodina pro sebe bude mít vlastní pokojíček včetně lůžkovin a sociálního zařízení. Čeká nás snídaně formou bufetu, oběd a večeře včetně svačinek. K výběru je možnost vegetariánské verze, strava s ohledem na alergie.

Cena kurzu

 • Cena kurzu je otevřená
  Co to znamená? Uvedená cena pokrývá přímé náklady kurzu (přípravu a realizaci programu kurzu, program vedený lektorkami, strava, ubytování). Každý z nás je v současné době v jiné životní situaci, každý z nás prožívá život jinak a má jiné možnosti. Pro některé je cena kurzu příliš vysoká, pro některé nepochopitelně nízká. Některé rodiny si mohou dovolit zaplatit víc a podpořit tak jiné, které to štěstí v současné době nemají. Některé rodiny jedou s jedním dítětem, některé by rád se třemi. Rády bychom díky otevřené ceně kurzu vytvářely prostor pro možnost individuálního snížení ceny rodinám, které jedou na kurz ve větším počtu nebo si minimální cenu kurzu nemohou dovolit. Pokud máte zájem na kurz jet a z finančních důvodů si to nemůžete dovolit, napište nám. A dohodneme se.
 • Dospělí
  Cena pro jednoho dospělého je 4 400 Kč - 6 000 Kč.
 • Děti do 15 let
  Cena pro děti do 14 let je 2 500 Kč - 4 500 Kč.
 • Děti od 15 let
  Pro děti od 15 let je 2 900 Kč - 4 500 Kč.

Lektorky víkendu pro rodiče a děti

Simona Trávníčková

lektorka, organizátorka workshopu
Na víkendu pro rodiče a děti mě baví především propojování světa dospělých a dětí, podpora hravosti u dospělých, sebevědomí u dětí, společné odvahy jít do neznámých nových věcí. Těší mě, že se rodiče a děti na víkendu společně mohou ze srdce zasmát a prožít krásný společný čas.
Improvizační víkend pro rodiny je pro mne místem, kde mohu skloubit vícero mých vášní: práci s lidmi, zážitkovou pedagogiku a hlavně hravost a radost ze společného prožívání a objevování.

A proč my dvě spolu?

Dohromady nás svedla už před mnoha lety nezisková organizace Prázdninová škola Lipnice, která nabízí nekonečný prostor pro realizaci vlastních snů a nápadů. Díky ní máme podobná východiska v práci se skupinou a dalších lektorských dovednostech. Na společně vytvářených kurzech jsme si vyzkoušely, že nám to spolu hladce funguje, a zároveň se i díky různorodosti našich profesí dobře doplňujeme. A co je nejdůležitější: máme k sobě blízko i lidsky, práce v našem tandemu nás moc baví a zcela jistě to na nás účastníci kurzů mohou poznat:). 

Veru do společné práce přidává mnohaletou zkušenost práce s dětmi. Když v průběhu víkendu rozdělujeme účastníky na rodiče a děti, tak se věnuje převážně dětem. Simi má mnohaleté zkušenosti z oblasti tréninku divadelní a aplikované improvizace. A dokáže tyto aktivity převést do světa rodičů a dětí tak, aby byl víkend pro ně velkým společným zážitkem a všichni si společně dokázali naplno tvořit a hrát.

Co říkají o víkendu pro rodiče a děti jejich účastníci?

Svůj život jsem si organizoval pomalu do tabulek a jestli jsem se něčeho obával, tak to byla improvizace. Při prvním setkání s IMPREM vedeným Simonou Trávníčkovu se mé obavy rozptýlily a já jsem si víkend s imprem neskutečně užil. Uvolnění a radost, která následovala, byly tak silné, že jsem se přihlásil na víkendové impro i s mými dětmi. Trochu jsem se obával, že to mí kluci nevezmou, nebude je to bavit, nebo že se budou projevovat tak, že to bude rušit zbytek skupiny. Veškeré obavy byly zbytečné. Od prvního okamžiku nás impro vtáhlo a celý víkend byl jízdou v radosti, uvolnění a vzájemném respektu. Byli jsme nadšení! Impro víkend pro rodiče s dětmi mohu všem vřele doporučit.
Petr Suchánekúčastník víkendového impra pro rodiče a děti v Libchavách v roce 2020
Na víkendový kurz „Improvizace s dětmi“ jsme se celá rodinka „Tobíci“ těšili. Do Libchav jsme jeli s velkým nadšením. Naše základní očekávání bylo si víkend užít jako rodinka a mít velkou srandu. Program byl perfektně organizován a ušitý na míru celé rodině. Díky improvizačním cvičením si naše děti osvojily nové znalosti, jak lépe komunikovat a nebát se sám sebe prezentovat. Už víme, že chyba je kámoš a díky chybám se učíme. Také jsme měli možnost vyzkoušet různé improvizační techniky (Ano – A, Jsem Beru, Princezna a Zombií…). Velký ohlas měla hra na detektiva, při které jsme si vyzkoušeli taktické myšlení, týmovou práci, naslouchání, odpovědnost. Kurz nebyl o teorii, ale 100% praxe hravou formou. Účast na kurzu překonala naše očekávání a stmelila nás ještě více jako rodinu. Kdo nevyzkouší neví – mohu jen doporučit. Z kurzu si vezmeš více než vložíš.
Ldislav Tobiaszúčastník víkendového impra pro rodiče a děti v Libchavách v roce 2020
Byl to jeden z nejkrásnějších víkendů, který jsme se synem Matym spolu zažili. Bylo to vlastně pár hodin, ale přiblížilo nás to o kilometry. Nasmáli jsme se, pobrečeli, objímali jsme se, po letech jsem měla chuť a prostor si hrát, plně mu naslouchat, sdílet s ním otevřeně, co cítím já. Dodnes používáme některé vychytávky, které nás Simi a Veru naučily, jako třeba „hurááá“, když uděláme chybu. Maty se mě často ptá, kdy zase pojedeme na ten super víkend do Libchav. Cítím velkou vděčnost a nestačí na to slova.
Dagmar Císařovskáúčastnice víkendového impra pro rodiče a děti v Libchavách v roce 2020

Máte nějakou otázku? Rádi vám odpovíme.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů