PRODLOUŽENÝ VÍKENDOVÝ WORKSHOP

PRO POKROČILÉ - LONGFORMY

místo bude upřesněno | 6. - 10. 5. 2020

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 • TERMÍN
  Od středy 6. 5. 2020 od 20 hodin do neděle 10. 5. 2020, končíme pozdějším obědem v neděli.
 • CENA
  Cena se odvíjí od okamžiku zaplacení. Cena workshopu je 6 000 Kč při přihlášení a zaplacení do 1. 3. 2020, poté je cena workshopu 6 500 Kč.
 • MÍSTO
  Bude upřesněno, je v hledání.

LEKTOŘI

Simona Trávníčková
Simona Trávníčková
lektorka, organizátorka workshopu
Lukáš Habanec
Lukáš Habanec
klavírista, pravá ruka, pokud bude zájem, tak i lektor

Co konkrétně zažijete?

 • Celkem 4 dny intenzivního tréninku.
 • Budeme tvořit scény a příběhy, hrát si s volnou, strukturovanou longformou. 
 • Oproti shortformám jsou longformy jak již z názvu vyplývá delší, tj. inspirace od diváků herci zpracovávají na delší časové ploše. Nehrajeme tedy games jako v shortformách, ale těžiště naší práce bude je v objevování vztahů mezi postavami a tvoření příběhů. Zahrajeme si jak strukturované, tak málo strukturované longformy, budeme se zaměřovat na tvoření začátku příběhu ve dvou. Na to být jasný, srozumitelný a pochopitelný. Vše budeme kombinovat s hudbou, inspirací improvizovanou hudbou.
 • Workshop bude přizpůsoben skupině, jejím zkušenostem. Vítáni jsou především účastníci improvizačních kurzů, kteří improvizují (nikoli musí hrát ve vlastním dívadle), ale chtějí toto téma posouvat dál směrem k longformám. Preferujeme účasntíky, kteří mají zkušenost a prošli některým z našich workshopů nebo pravidelných kurzů. Abychom věděli, že mluvíme stejnou řečí.
 • Skupina je výběrová, tj. po přihlášení se vám ozveme s tím, kdy padne rozhodnutí o ustanovení účastnické skupiny. Tu budeme ladit s ohledem na vaše zkušenosti a potřeby na workshopu.
 • V ceně workshopu není zahrnuta strava a ubytování, které se hradí v hotovosti na místě.

CO ŘÍKAJÍ O WORKSHOPECH JEJICH ÚČASTNÍCI?

Věděla jsem, že akce nazvaná improvíkend bude v mnohém výlet za mou komfortní zónu, což taky byla. Ale kromě toho to byl pro mě báječný víkend se zajímavými lidmi a dokonale bezpečnou atmosférou, kde měl každý prostor posunout si své vlastní hranice, ať už leží kdekoliv. Sama se věnuji školení a vzdělávání, ale mluvit s nepřipraveným obsahem, mimo svou roli je něco úplně jiného. Na víkend jsem se přihlásila, protože jsem potřebovala právě odborné lektorské osvěžení, užit si účastnickou roli a vidět své kolegy v akci (protože mají výbornou pověst). Odnesla jsem si ale mnohem víc - na kurzu se sešlo spousta zajímavých lidí z různých oborů, vládla příjemná atmosféra a díky profesionálnímu namíchání programu celý víkend utekl jako voda. Nikdo nikoho do ničeho nenutil a nesoudil, každý pracoval na sobě tak intenzívně, jak se mu chtěl a výsledek v neděli večer byl ohromující. Líbí se mi, že Simi a Joe mají velké zkušenosti s vedením podobných kurzů a o to víc, že jim trochu vidím pod pokličku oceňuji veliký kus profesionality a osobní zralosti, jakou do kurzu vkládají. Spoustu naučených technik a principů jsme si odnesla do soukromého i pracovního života a používám je úspěšně do dnes.

Natalie Berglowcoválektorka, psycholožka

Máte nějakou otázku? Rádi vám odpovíme.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů